Pianino Cyfrowe

Masz już dość swojego akustycznego pianina, które stale jest rozstrojone? Rodzina narzeka, że jesteś za głośno gdy trenujesz? Czy chciałbyś mieć możliwość nagrywania siebie w trakcie gry na instrumencie oraz zyskać możliwość przełączania trybu dźwięku, tj. (organy, pianino, harfa i wiele innych)? Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na jedno z powyższych pytań, to idealnym rozwiązaniem będzie pianio elektryczne.

Buy digital pianos on Amazon

Pianino elektryczne – przygotowałem dla ciebie szczególny poradnik do kupna instrumentu. Na co dzień pracuję jako nauczyciel gry na pianinie i chciałbym podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem na temat tego instrumentu.

Profesjonalny nauczyciel gry nauki na pianinie sprawdził i porównał ponad 150 pianin cyfrowych. Przeczytaj ten poradnik, aby zdobyć wskazówki i kup swoje nowe pianino już dziś.

Pianino cyfrowe – 5 najlepszych modeli

Wybrałem pianina cyfrowe, które według mnie są najlepsze ze wszystkich dostępnych pianin na rynku. Każde cyfrowe pianino wybrane przeze mnie ma wspólną cechę i jest nią ponadprzeciętna jakość. Mogę cię zapewnić, że bez względu na to jakie pianino wybierzesz, twoje pieniądze nie pójdą na marne.

W tym poradniku pianino znajdzie się dla każdego, dla początkującego jak i dla zaawansowanego, jak również do użytku domowego oraz scenicznego.

”Najlepsze
”Super
”2919”
Best digital piano for intermediate player: Casio CDP-S100
Best digital piano for intermediate player: Casio CDP-S100
Here we have one of Casio's best models, which has won several awards. for the low price you get a fantastic piano - equipped with weighted keys and lots of sound effects. Last but not least, the speakers are really good.
3883
Najlepsze cyfrowe pianino dla średniozaawansowanego grajka: Casio CDP-S100
Najlepsze cyfrowe pianino dla średniozaawansowanego grajka: Casio CDP-S100
To jeden z najlepszych modeli od Casio, któremu kilkukrotnie przyznano nagrodę. Za niską cenę dostajesz świetne pianino – wyposażone w wyważone klawisze oraz różne efekty dźwiękowe. Pianino posiada bardzo dobre głośniki.
3883
Najlepsze pianino cyfrowe do użytku domowego: Yamaha P-125 B
Najlepsze pianino cyfrowe do użytku domowego: Yamaha P-125 B
To pianino od Yamaha jest stylowe I naprawdę bardzo dobre. Pianino posiada również 88 wyważonych klawiszy z czteroma poziomami czułości. Co więcej, instrument ma naprawdę dobry wzmacniacz I oferuje wiele różnych dźwięków jak I efektów.
5417
Najlepsze cyfrowe pianino dla zaawansowanego pianisty: Yamaha CLP-635
Najlepsze cyfrowe pianino dla zaawansowanego pianisty: Yamaha CLP-635
12.434

Pianino cyfrowe i jego kategorie

Generalnie wyróżnia się trzy typy cyfrowych pianin. Główną różnicą między tymi typami jest wygląd, a nie funkcjonalność lub liczbą funkcji:

Keyboard/Klawisze

Keyboard może przypominać ci tradycyjne pianino w wielu przypadkach, ale różnica jest wielka. Różnica między elektrycznym keyboardem, a tradycyjnym pianinem to wielkość oraz waga instrumentu. Lekki keyboard cyfrowy jest łatwy do przeniesienia i dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla koncertujących. Keyboard, to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy na scenie grają na prawdziwym fortepianie/pianinie. Funkcjonalnie Keyboard nie jest gorszy od innych typów, lecz faktem jest, że jeśli chcesz naprawdę dobre pianino elektryczne to powinieneś rozważyć inne opcje. Najlepsze keyboardy są pokazane w naszych najlepszych wyborach na samej górze strony.

Domowe Pianino Cyfrowe

Tradycyjne pianino cyfrowe charakteryzuje się nogami i pedałami, ustawionymi w ten sposób, aby przypominało normalne pianino (ze strunami w pozycji pionowej). Ogólna jakość tego typu pianina cyfrowego jest często wyższa niż jakość zwykłych keyboardów. Z drugiej strony, ten typ pianina nie jest łatwy do przeniesienia i z tego powodu musisz przygotować dla instrumentu miejsce w domu lub w studio. Kolejną przewagą pianina cyfrowego jest zastostowanie 3 pedałów, które są elementem tradycyjnego akustycznego pianina. Zatem masz takie same możliwości jak na pianinie tradycyjnym. Najlepsze cyfrowe pianina do domowego użytku są pokazane w naszych najlepszych wyborach na samej górze strony.

Elektryczny fortepian/Cyfrowy forterpian

W pełni elektryczny fortepian? Wierz czy nie, takie fortepiany istnieją! Osobiście chciałbym powiedzieć że jeżeli miałbym mieć fortepian to byłby to tradycjny fortepian. Prawdziwy fortepian po prostu daje w pełni inne uczucie gdy na nim grasz, ale niektórzy lubią cyfrową wersję, ponieważ oferuje różne opcję, których tradycjny fortepian nie posiada. Między innymi wynika to z liczby dostępnych funkcji. Bądź ostrożny, ponieważ jakość różni się w zależności od marki. Przed ostateczną decyzją, powinienieś ograć wszystkie cyfrowe fortepiany. Cyfrowy fortepian posiada te same funkcję, co zwykłe pianino (dźwięk oraz polifonia). Najlepsze cyfrowe pianina są pokazane w naszych najczęsciej wybieranych na samej górze strony.

Buy digital pianos on Amazon

Funkcje pianina cyfrowego

Zatem jakie funkcje ma (elektrownia) pianina cyfrowego? Przyjrzyjmy się im bliżej:

Efekty dźwiękowe

Keyboard elektryczny ma zawsze do wyboru zestaw wbudowanych dźwięków/barw. Dla przykładu najczęstsze z nich to dźwięk fortepianu i dźwięk zwykłego pianina. Ale jest ich więcej, są bardziej różnorodne takie jak Fender Rhodes. W niektórych przypadkach, pianino może zastępować syntezator, odtwarzając dźwięki, które nie brzmią w ogóle jak pianino. Generalnie rzecz biorąc, dźwięki zawarte w pianinie elektrycznym są oparte na próbkach prawdziwych instrumentów pobranych przez producenta. Ponieważ dźwięki te są przechowywane na „twardym dysku” pianina to nie trzeba obawiać się, że kiedykolwiek będzie ono rozstrojone. Dźwięki nagrane przez producenta są bardzo dokładne i zawsze będą najwyższej jakości.

Producenci wydają mnóstwo pieniędzy na nagrywanie dźwieków na elektryczne keyboardy. Niektóre keyboardy zawierają nawet wzory matematyczne, które wytwarzają dźwięk w danym miejscu. Takie zastostowania często nadają autetyczności dźwięku i nuty stają się bardziej wolne i niezależne. W ciągu ostatnich kilku lat osiągnięto wielki postęp technologiczny w zakresie przechowywania elektryczności oraz produkcji dźwięków na klawiaturze cyfrowej. Na przykład, nowoczesne pianino elektryczne będzie w stanie dodać pogłos i efekty akustyczne bez potrzeby podłączania dodatkowego wzmacniacza.

Inne funkcje

Dla kompozytorów wielkim bonusem do posiadania cyfrowego pianina jest funkcja nagrywania, która umożliwia nagranie gry na pianinie i natychmiastowe odsłuchanie. Dodatkiem takich pianin elektrycznych jest również wbudowanie funkcji metronomu, co ułatwia utrzymanie czasu i dokładniejsze granie rytmów. Dla początkujących jest też wiele przydatnych funkcji na które należy zwrócić uwagę. Niektóre elektryczne keyboardy mają świetliste klawisze oraz wbudowane utwory. Oznacza to, że wgrywając własne MIDI lub korzystając z wgranych utworów, możesz nauczyć się gry na pianinie, naciskając na klawiszę, które będą podświetlane w czasie. Funkcja MIDI jest bardzo ważnym narzędziem, które można znaleźć w klawiaturach elektrycznych. Umożliwia to sterowanie urządzeniem MIDI (interfejs cyfrowy instrumentu muzycznego). Keyboard elektryczny często posiada twardy dysk na który można wgrać MIDI, które następnie można odwtorzyc na pianinie.

Pianino elektryczne – przewodnik po zakupie

Wybierając pianino elektryczne, należy wziąć pod uwagę wiele czynników i aspektów. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Klawisze

Jedną z najważniejszych rzeczy w trakcie wyboru pianina elektrycznego są klawisze. Jeśli liczysz na pełne wrażenia z gry na pianinie, to upewnij się, że twoje pianino elektryczne ma 88 klawiszy. Oprócz tego, musisz mieć pewność, że to pianino będzie miało wyważone klawisze. To oznacza, że na klawiaturze występuje opór zupełnie jak w zwykłym pianinie. Czułość dotyku to kolejna bardzo ważna rzecz przy wyborze instrumentu. Na całe szczęście, zdecydowana większość elektrycznych keyboardów jest wyposażona w klawisze czułe na dotyk. Progresywna klawiatura młoteczkowa, co oznacza, że klawiatura stawia większy opór w klawiszach niskich tonów i mniejszy w wysokich, to właśnie to czego chcesz. Jeżeli kupisz pianino Yamahy to musisz celować w kupno GH3 lub NWX, ponieważ te klawisze będą przypominały ci tradycyjne akustyczne pianino.

Dźwięk

Przede wszystkim pierwsze co musimy zrobić to dorwać się do głośników. Przeważnie jestem zdania, że głośniki piowinny mieć moc 2x12W lub większą. Mając głośniki, które są mniejsze od tych, nie będziesz w stanie grać bardzo głośno. Polifonia jest również bardzo ważna, jezeli jesteś doświadczonym pianistą. Polifonia określa ile tonów można grać jednocześnie. Jeśli jesteś początkującym pianistą to nie musisz zwracać na to uwagi. Polecam polifonię od 64 do 128 tonów lub więcej. Powinieneś również wybrać pianino, które oferuje rozsądną ilość dźwięków. Tutaj mam na mysli organy, flet, harfe i parę innych – im więcej tym lepiej, naprawdę.

Funkcje

Na samym starcie, elektryczne pianino, które chcesz kupić musi posiadać te funkcje:

  • metronom
  • funkcja nagrywania
  • funkcja transpozycji dźwięku

 

Design

Dla niektórych design pianina może znaczyć więcej niż jego jakość, jego wygląd może być dla ciebie bardzo ważny i jest to w porządku. Oczywiście, radziłbym ci wybrac pianino bazując na jego funkcjonalności i jakości, a nie jego designu. Producenci o których była mowa produkują jednak piękne pianina, więc powinieneś znaleźć wysokiej jakośći instrument, który również będzie dla ciebie odpowiedni z wyglądu.

Cena

Cena i jakość są powiązane w tej branży. Nadal jednak można znaleźć dobre pianino cyfrowe w niskiej cenie (patrz moje rekomandacje poniżej). Jeśli chcesz elektryczne pianino dobrej jakości, to moje doświadczenie mówi mi, że powinieneś wydać co najmniej 1300 zł. Wszystko poniżej tej ceny będzie dla mnie problemem, gdy przyjdzie mi o tym mówić.

Marki

Dwie największe marki pianin elektrycznych to Yamaha i Roland. Z pośród tych dwóch marek najbardziej lubię Yamahę. Mam pianino yamahy i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Z tańszej strony mamy takie marki jak Korg, Casio i Ringway. Z tych marek lubię Korg i Casio. Ci producenci robią dobre pianina za niską cenę. Marką, która jest niedostrzegana przez wielu ludzi jest Kawai. Uważam że to wstyd, ponieważ ten producent, również robi naprawdę dobre instrumenty. Sam grałem na 2 pianinach tej marki. Mocną stroną Kawai’a jest produkcja samych pianin (od samego poczatku istnienia, czyli od 1927 roku) i z tego powodu poczynili wielkie postępy, rozwijając jakość swoich pianin i doskonaląc swój design, w przeciwieństwie do wielu marek, które produkują wiele różnych instrumentów muzycznych.

Darmowa pomoc i porady

Jak zawsze, prosimy o kontakt, jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze instrumentu muzycznego. Można się z nami skontaktować za pomocą e-maila lub live chatu. Pamiętaj, że nasze porady są bezpłatne i zawsze pomagamy z uśmiechem na twarzy!

pianino elektryczne – 3 najlepsze modele rok 2019

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Muzyka 24/7
Logo