Nauszniki przeciwhałasowe

Bluetooth Hearing Protection Headphones Buying Guide 2019Nauszniki przeciwhałasowe Bluetooth chronią uszy przed wyjątkowo głośnymi i potencjalnie niebezpiecznymi dźwiękami. Dają one jednak możliwość bezpiecznego słuchania radio lub muzyki podczas pracy! Ochrona słuchu jest bardzo ważna, jeśli pracujesz w przemyśle, rzemiośle lub nawet w domu.

Buy hearing protection on Amazon

Możesz kupić słuchawki z ochroną słuchu bez bluetooth czy radio. Ale możliwość słuchania muzyki czy radio podczas pracy przyniesie znacznie więcej rozrywki z wykonywanej czynności. Technologia bluetooth w słuchawkach z ochroną słuchu umożliwia podłączenie urządzenia mobilnego do tabletu lub laptopa, skąd możesz odtwarzać ulubioną muzykę, stacje radiowe lub podcasty. W tym artykule nasi eksperci przetestowali ochronniki słuchu i znaleźli najlepsze dostępne produkty na rynku. Ponadto zapewniamy ci kompletny przewodnik zakupu, umożliwiający wybór odpowiedniej ochrony słuchu.

Top 5 ochronniki słuchu Bluetooth

Pokażemy ci 3 najlepsze zestawy słuchawkowe bluetooth z ochroną słuchu. Wiele z nich ma nauszniki ochronne z funkcją radia. Wiele z nich ma również połączenie bluetooth.

Zwycięzca Testu: Najlepsze ochronniki słuchu Bluetooth

Best in ear hearing protection with bluetooth
Best in ear hearing protection with bluetooth
Write description
2497 DKK

Najlepsze ochronniki słuchu Bluetooth od 3M

Najlepsze słuchawki Bluetooth od 3M z ochroną słuchu
Najlepsze słuchawki Bluetooth od 3M z ochroną słuchu
Ta ochrona słuchu ma wszystko. Ma wbudowane radio FM oraz słuchanie zależne od poziomu. Funkcję Side Tone, która pozwala usłyszeć wszystko głośno i bardziej wyraźnie. Żywotności baterii to 23 godziny dla DAB + 31 godzin dla radia, więc to w zupełności powinno wystarczyć. Natomiast same nauszniki są niezwykle wygodne podczas ich noszenia. Nie możesz znaleźć nic lepszego!
1362 DKK

Najlepsze douszne ochronniki słuchu Bluetooth z ochroną słuchu

Best in ear hearing protection with bluetooth
Best in ear hearing protection with bluetooth
Write description
2497 DKK

Przewodnik kupna ochronników słuchowych Bluetooth

Rozróżniamy cztery rodzaje ochronników słuchu: ochronniki słuchu z mikrofonem, radiem, bluetooth, oraz na kask. Niektóre produkty są wyposażone we wszystkie funkcje, podczas gdy inne zawierają tylko niektóre z nich.

Ochrona słuchu i rodzaj ochrony, której będziesz potrzebować może głównie zależeć od twojego stanowiska pracy. Jeśli pracujesz w środowisku w którym musisz rozmawiać przez telefon to słuchawki z mikrofonem będą dla ciebie jedyną możliwością na uzyskanie ochrony słuchu. Niestety taki typ słuchawek będzie najbardziej kosztowny, ponieważ zestawy wyposażone w mikrofon z opcją Bluetooth i radiem są najbardziej kosztowne. Natomiast jeśli pracujesz w miejscu pracy, w którym ochrona słuchu nie jest koniecznością to na rynku dostępne są tańsze produkty.

Poza środowiskiem pracy musisz też pomyśleć o tym w jaki sposób będziesz używać ochronników słuchu. Jeśli planujesz używać ochronników przez godzinę dziennie to zadowolisz się tańszym modelem. Natomiast jeśli planujesz używać ich przez co najmniej 5 godzin dziennie to zdecydowanie powinieneś zainwestować w droższy model, który zapewni ci wysoki komfort orz bezpieczeństwo.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest poziom hałasu w miejscu pracy. Jeśli pracujesz w miejscu stosunkowo głośnym przez cały dzień, zainwestuj w wysokiej jakości słuchawki chroniące słuch, które mogą usuwać niektóre szkodliwe częstotliwości. Z kolei jeśli pracujesz w miejscu z umiarkowanym poziomem hałasu to prawdopodobnie zadowolisz się tańszym zestawem.

Na koniec ważne jest, aby zdecydować się na to jakie funkcje chcesz mieć w swoich słuchawkach ochronnych. Czy chciałbyś mieć możliwość słuchania radia? Potrzebujesz opcji połączenia telefonu komórkowego z Bluetooth? Czy twoje ochronniki słuchu muszą być przymocowane do kasku ochronnego w pracy? To rzeczy o których należy pomyśleć przed dokonaniem zakupu. Przyjrzymy się bliżej różnych rodzajom ochrony słuchu:

Nauszniki przeciwhałasowe z mikrofonem:

Jak wspominałem już wcześniej, zwykle jest to najdroższe rozwiązanie chroniące słuch. Ochronniki słuchu z mikrofonem są idealne dla tych, którzy chcą mieć możliwość odbierania połączeń podczas pracy. Podczas połączenie przychodzącego ochronniki słuchu odtworzą twój dzwonek. Wystarczy nacisnąć przycisk umieszczony na nauszniku, aby odebrać lub odrzucić połączenie. Najnowsze zestawy przeznaczone do ochrony słuchu automatycznie wyłączają muzykę i obniżają poziom głośności radia podczas połączeń przychodzących. Ale nauszniki nigdy nie wyłączą całkowicie dźwięku. Ze względów bezpieczeństwa zawsze będziesz w stanie usłyszeć jakiś hałas z zewnątrz. Po zakończeniu połączenia odtwarzanie muzyki lub radia jest kontynuowane z automatu.

Ochronniki słuchu z radiem

Ochrona słuchu z opcją radio jest często pośrednim rozwiązaniem. Pod względem ceny rynkowej zwykle jest to średnia półka cenowa. Jeśli nie potrzebujesz możliwości komunikowania się w pracy, to ochronniki słuchu z opcją radia są dobrym rozwiązaniem. Istnieją produkty, które są wyposażone zarówno w radio FM oraz radio DAB. Myślimy że radio DAB jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest łatwe w obsłudze oraz zawiera kilka kanałów. Z drugiej strony radio FM może czasami oferować lepszy zasięg. Ten rodzaj ochrony słuchu jest często wyposażony w wejście AUX, do którego można podłączyć telefon komórkowy lub odtwarzacz MP3. Miej w pamięci to, że zwisający kabel może szybko stać się denerwujący podczas pracy. Jeśli planujesz podłączyć telefon komórkowy to powinieneś kupić ochronniki słuchu z połączeniem Bluetooth.

Ochronniki słuchu Bluetooth

Najpowszechniejszym rozwiązaniem podczas zakupu ochronników słuchu jest opcja z połączeniem Bluetooth. Ten typ zwykle zawiera również opcję radia. Ale zaletą technologii Bluetooth jest to, że możesz podłączyć swoje urządzenie mobilne lub telefon komórkowy. Szybko docenisz możliwość włączenia swojej ulubionej playlisty na Spotify i odpoczniesz od popu z reklam. Nie zapominajmy też o możliwości odtwarzania podcastów lub książek audiobook za pomocą twojego urządzenia mobilnego. Zwykle słuchawki z ochroną słuchu z opcją bluetooth mają zasięg do 10 metrów od urządzenia. Ochrona słuchu z bluetooth nie jest droższa od ochrony słuchu z radiem. Oznacza to, że faktycznie otrzymasz urządzenie z większą ilością funkcji za tę samą cenę.

Ochronniki słuchu na kask roboczy

Jak sama nazwa wskazuje ten typ ochrony słuchu można przymocować do kasku. Jeśli pracujesz w miejscu, w którym musisz nosić kask roboczy to powinieneś kupić ochronę słuchu. Bardzo łatwo jest też zamontować nauszniki przeciwhałasowe na kasku. Zdecydowana większość słuchawek z ochroną słuchu do kasków ma wbudowane radio, co oczywiście jest zaletą.

Cena

Z grubsza mówiąc, ceny wahają się od 300 zł do 2500 zł. Jednak zakup ochronnika słuchu za 300 zł zapewni ci ochronę słuchu bez żadnych dodatkowych funkcji. Takie ochronniki słuchu nie będą miały wbudowane radia lub połączenia Bluetooth. Ale gdy tylko zbliżymy się do ceny 600 zł to możemy dostać dobre ochronniki słuchu z radiem. Jeśli chcesz typ z opcją Bluetooth, to będziesz musiał wydać co najmniej 1200 zł. Najlepsze zestawy słuchawkowe do ochrony słuchu z opcją Bluetooth kosztują od 1000 zł do 2500 zł. Może się wydawać, że to dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę to dobrze wydane pieniądze. Pamiętaj również, że jakość jest ściśle związana z ceną. Na przykład ochronniki słuchu za 2500 zł będą bardziej trwałe niż te za 400 zł.

Marki

W naszym teście szybko wyłoniliśmy nasze ulubione marki. Marki te są znane z tworzenia najlepszej ochrony słuchu. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Ochronniki słuchu Bluetooth od Peltor

Peltor to szwedzka marka, która została założona w 1950 roku w miejscowości Varnamo. Firma specjalizuje się w ochronie głowy, oczu oraz słuchu. Ta marka sprzedaje głownie swoje produkty w przemyśle, a także zajmuje się produkcją sprzętu wojskowego. Dziś Peltor jest własnością ogromnej amerykańskiej firmy o nazwie 3M. Widocznym faktem jest to, że Peltor poświęcił czas na wyprodukowanie wysokiej jakości produktów. Peltor był bez wątpienia jedną z najlepszych marek, które testowaliśmy.

Ochronniki słuchu Bluetooth od Zekler

Zekler to dość nowa marka na rynku, która z biegiem czasu zyskała na popularności. Marka powstała w 2002 roku i jest własnością szwedzkiego konglomeratu Bergman & Beving. Firma specjalizuje się w ochronie głowy, oczu i uszu. Uważamy że Zekler oferuje najlepszą ochronę słuchu z opcją Bluetooth. Model 412RDB jest naszym zdaniem najlepszą ochroną słuchu dostępną na rynku.

Ochronniki słuchu Bilsom (Howard Leight)

Bilsom faktycznie zmienił nazwę na Howard Leight. Tworzą wyśmienite produkty. Nie mają jednak modeli ochronników słuchu wyposażonych w opcję Bluetooth – sprzedają tylko nauszniki ochronne z funkcją radia. Jest to jednak jedna z naszych ulubionych marek, ponieważ ich produkty są wyłącznie wysokiej jakości. Jeśli więc nie potrzebujesz ochronników z funkcją Bluetooth to zalecamy i zachęcamy do zakupu produktów marki Howard Leight.

Muzyka 24/7
Logo